Tijd voor creativiteit

Een pleidooi voor creativiteit

In een wereld waar alles steeds sneller gaat, waar technologie onze levens automatiseert en optimaliseert, lijkt er steeds minder ruimte over voor creativiteit.

Websites en platformen worden gebouwd met templates, afkijken bij de concurrenten, ontwerpen volgen best-practices en content wordt geschreven en geoptimaliseerd voor zoekmachines. Om te verkopen, meer leads te vergaren of conversies te verhogen. Waar blijft de creatieve en menselijke touch? Content maken en websites bouwen voor een algoritme 'voor Google' (SEO) om daar te concurreren met duizenden andere websites die ook bovenaan willen staan in de zoekresultaten maakt het creatieve internet een vergaarbak van clichés. En de winnaar is de big-tech die verdienen aan de advertentiekosten waar we allemaal intrappen. Ik begrijp dat het van commercieel belang is om 'gevonden te worden', maar het zou niet ten koste moeten gaan van creativiteit en originaliteit. Opvallen tussen de menigte is ook een manier.

Een creatieve digitale wereld

Het internet en de digitale wereld leent zich juist uitstekend om te experimenteren en eenvoudig en snel nieuwe ideeën uit te proberen. Niet te kiezen voor de veilige weg en wat iedereen doet. De undo-knop helpt als we een foutje maken of een nieuw inzicht willen proberen en bovendien is alles makkelijk aan te passen in de digitale wereld. Een creatieve mindset zou dus goed passen. Verras de bezoeker, prikkel en daag uit. Ook dat blijft hangen bij de bezoekers.

Artikel geschreven door:
Aleks en ChatGPT

Tijd voor creativiteit?

Tijd voor creativiteit?